Zahraniční studijní pobyty a praktické stáže

Zahraniční studijní pobyt v průběhu studia je zkušenost, díky které si můžeš prohloubit svoji studovanou specializaci, zjistit, jak to chodí na jiné vysoké škole. Při praktické stáži můžeš uplatnit již nabyté znalosti. Zdokonalíš se v jazycích a získáš konkurenční výhodu na trhu práce. Seznámíš se s lidmi z celého světa a odvezeš si zážitky, které nic nenahradí.

Jak se přihlásit?

Všechny výměnné programy spravuje Centrum zahraniční spolupráce. Na jejich stránkách najdeš přehled všech programů a termínů pro podání přihlášky. Před podáním přihlášky je nutné nejdříve kontaktovat koordinátora na ústavu.

Studijní pobyty Praktické stáže

Kam vyjet?

Všechny univerzity a státy, kam je možné v rámci studia na Geografického ústavu MU vyjet, najdeš zde.

Erasmus +

Erasmus+ je výměnný program Evropské unie, který dává velkou možnost vyjet za studiem či praxí.

Studovat lze na tzv. partnerských univerzitách. Jejich seznam pro náš ústav najdeš zde.

S výběrem univerzity ti mohou pomoct i zkušenosti spolužáků.

Praktickou stáž si můžeš domluvit na jakékoli instituci, kde bys rád/a získal/a zkušenosti, ať už se jedná o laboratoř, výzkumný ústav, komerční firmu či jiné pracoviště.

Kde získat finance?

Většina programů nabízí stipendium na pokrytí části nákladů spojených s výjezdem a pobytem v zahraničí. Dále lze požádat např. o fakultní stipendium.

Uvažuješ o výjezdu do zahraničí? Kontaktuj oborového koordinátora.

Zahraniční pobyty na stránkách PřF MU